Thoughts of little Writer

Thoughts of little Writer - Hrátky se jmény

30. října 2013 v 6:08 | Kata-chan
Dobré ránko, moji milí! Už je to dlouho, co jsem Vás naposledy obšťastnila sérií TolW, je čas to napravit! :) A v tomto díle se budeme zabývat jak jinak, než aktuálním tématem. Jména.
Všichni máme to svoje křestní. To, jaké nám maminka či tatínek, nebo rovnou oba vybrali ještě v kolébce. Jméno, které se během let naučíte milovat, ať je jakkoli divné nebo zvláštní, nebo ho ostatní neumí vysvětlit. Já mám naštěstí obyčejné, dokonce jsem pokřtěná, takže mám dvě. Cítím se jak hustá američanka :D Ale nechci tu mluvit jen o pojmenování skutečných, chcete-li živých postav. Tohle je přece svět blog fanfiction!
Já se přiznám, že miluji vymýšlení jmen. Fakt. Bylo sice podotknuto, že pro děti SasuSaku používám pořád stejné. Daisuke, Shina, Itachi.

RelationShipping - Erik a Hay Lin

23. září 2013 v 21:48 | Kata-chan
Raději se nebudu snažit vymyslet zkratku na tyto dva. Určitě by z toho vzešlo něco nehezkého nebo směšného, jako třeba EriHa...tihle dva prostě nejsou pár stvořený pro zkratky. A že nevíte, kdo je Hay Lin a Erik Lyndon? Tak to Vaše dětstní nebylo ve znamení W.I.T.C.H.! :D
Jako malinká jsem tento časopius milovala. Pamatuju, když vycházel každé dva týdny. Pamatuju, když jsem pobíhala po parku a mávala kolem sebe rukama, v domění že jako Hay Lin ovládám sílu větru (nesmějte se :D) a s kamarádkami ze základky jsme se dušovaly, že z nás budou nové strážkyně s křídly a srdcem Kondrakaru. Ach, nikdy jsem se tolik nemýlila.

RelationShipping - NaruHina

15. září 2013 v 0:00 | Kata-chan
Zachtělo se mi a zčista jasna se vyrojily nápady na nový díl RSka. Včera jsem pekla (zase) cupcakes, takže času přemýšlet nad rozpálenou troubou a sledujíc, jestli se mi mini-dortíky nepřipalují, bylo spousta. Celkem mě překvapilo, že jeden z nejznámějších hetero párů z Naruta vyhrál anketu :) Ale rozumím, že většina mých čtenářů se soustředí pouze na anime...takže se teď pustím do piplání vztahu NaruHina. Hay Lin a Erika se dočkáte jindy ;)
Naruto Uzumaki a Hinata Hyuuga. Podle mého názoru nejsladší pár z Naruta, a ano, předbíhá i SasuSaku. Většinou platí, že SxS fanoušci ´podporují´ i NxH, protože...nevím proč :D Já se k NaruHina dostala díky doujinshi Konoha High School, kde mi tito dva přišli neodolatelně roztomilí. V povídkách o Sasukem a Sakuře ale vždy hrají druhé housle, kde je jejich vztah klidný a harmonický. Proč je tomu tak?

RelationShipping - SasuSaku

2. září 2013 v 6:40 | Kata-chan
Dobré ráno všem! Nový školní rok je tu a s ním i kupa starostí, strastí a...najdete někdo radosti? :D Jelikož já jsem už pravděpodobně ve škole, protože odmítám sedět v první lavici, připravila jsem pro Vás článek, který snad zpříjemní vstávání. Jedná se o první díl RelationShipping!
Co je můj nový projekt, který budu označovat pod zkratkou RS zač, si můžete přečíst TADY. Měla jsme v úmyslu vydávat ho už dávno, teď ale věřím, že nastala správná chvíle. Půjdu pod kůži všem párům, které mám ráda a budu rozebírat proč je mám ráda. Jednoduché? Moc ne :D
Jako správný pesimista věřím, že všechno má své světlé i stinné stránky. V tomto díle se zaměřím na SasuSaku. Předem Vás prosím, abyste respektovali můj pohled na věc, protože může někoho naštvat. Ale každý máme svůj názor a možná se mnou někteří budete souhlasit. Uvidíme! :)

Thoughts of little Writer - Fanfiction.net

10. srpna 2013 v 0:00 | Kata-chan
Tento článek se připravuji napsat hodně dlouho. Věřte mi, jsem líná jak veš :D Nejraději bych se povalovala a četla. Nejen knížky, jak jsem zmiňovala v minulém díle. Číst dobrou knihu před spaním je nebezpečné. Proč? Za a) ji nebudete chtít zavřít a za b) budou se Vám o ní zdát sny. Pokud čtete třeba Hunger Games nebo A song of Ice and Fire, good luck ;D. Já si našla velice milou alternativu, kterou se jak něco naučím, tak rychle uspím. Ano, zase dělám reklamu na fanfiction.net.
Jedná se o nejvletší knihovnu povídek založených na jiných osudech již vytvořených charakterů, a byla založena v roce 1998. K roku 2010 je to nejvletší databáze příběhu, na které najdete obsah ve více než 30 jazycích. První dvě příčky četnosti povídek obsazují světy, ze kterých jsem psala i já. První je Harry Potter, druhý Naruto. Tak, když už jsme se poučili z wikipedie (:D) je čas poskočit dál.

Thoughts of little Writer - Vůně knih

6. srpna 2013 v 11:39 | Kata-chan
"Date a girl who reads books" četla jsem jednou na nějaké stránce na FB. Zajímavý citát, věta, slovní spojení. Jenže kdo to poslouchá? Myslím tím, z kluků. Je mi patnáct a kolem mě se pohybují samí povrchní hošánci. Hlavní věc, co se řeší v této teenagerské společnosti, je vzhled. Povídky o SasuSaku jsou sice krásné, ale ještě jsem skoro nikdy neviděla, že by v dnešní době měla láska průběh podle jedné z těch osnov...v našem městě to chodí jinak. Neříkám, že se něco krásného může stát, ale...ale :D
Já jsem, co se týče mé věkové kategorie, asi poměrně zaostalá. Nebo nedozralá. Nevím. Ale když se ptám svých vrstevníků, jaká je jejich nejoblíbenější kniha nebo jestli už si přečetli Hunger Games, odpoveď je všude stejná "Já nečtu". A kdykoli se podívám do internetových diskuzí, všichni raději sledují filmy než čtou tištěné knížky. A já si říkám...WTF??

RelationShipping Úvod

4. června 2013 v 19:56 | Kata-chan
Nejsem schopna psát povídky kvůli stresovému bloku a bolavým očím. Ale víte co? Půlhodinka na compu mě nezabije, tak proč to tu trošku neoživit? Tímto představuji mini sérii RelationShipping. Původně jsme měla v úmyslu psát o mých milovaných párech pod složkou Thoughts of Little Writer, ale jsem si jistá, že si to zaslouží svoji vlastní kapitolu. Určitě jste už uhodli z názvu, o co půjde. Pokud ne, vysvětlím.
Shipping v doslovném překladu znamená doprava, nebo taky mořská plavba. V komunitě fanoušků je to ale zcela jiný význam, který vznikl z anglického slova Relationship (=vztah. vážně to musím překládat? :D). Myšleno mezi dvěma postavami, většinou fiktivními. Z anime, filmů, seriálů...prostě pár lidí, kterí se podle Vás k sobě hodí a...je to něco jako mít rád SasuSaku. Jinak se to dá nazvat i OTP = one true paring. Vyhledávaet s nimi obrázky, povídky...a tak dále. Srdíčko se Vám rozteče při pomyšlení na Váš oblíbený paring - znáte to, ne? ;3

Thoughts of little Writer - Stylistika

5. dubna 2013 v 14:35 | Kata-chan
Zdravím! Rozhodla jsem se napsat něco málo o psaní...zní to hrozně blbě a nevystylizovaně, mám pravdu? n.n Spousta SasuSaku povídkářů, na kterých jsem ´vyrůstala´ já už nepíší. A musím říct, že jejich dílka byla excelentní. Jenže se k té úrovni samozřejmě museli i nějak dopracovat. Opracovat své povídky. Pečlivě a svědomitě naservírovat instantní romantiku spojenou s dějem v dokonale vyvážené kombinaci. Co sleduju blogovou scénu, psát začala spousta nových lidí. Psát SasuSaku. Což je podle mě moc dobře, vede to k zachránění československé SasuSaku komunity a k eliminování změny orientace zájmů k yaoi. Tak jsem si řekla, proč nenapsat něco málo o povídkách. Jak je psát. Nechci, abyste to brali jako povýšenecké nařízení. Jsou to jen rady a postřehy, které jsem nasbírala a které jako čtenář často vytýkám. Nechci říct, že píšu dokonale, to vůbec ne. Často bych si za některé formulace dala i facku :D Chci jen pomoct začátečníkům nebo těm, co se chtějí o psaní něco odemě dozvědět.
Takže tento článek ať si přečte ten, kdo myslí, že ho to bude zajímat a že mu nevadí moje ´mudrování´. Máte-li zájem o mé postřehy, pokračujte dál.

Thoughts of little Writer - Psaní komentářů

31. března 2013 v 17:06 | Kata-chan
Ano, ano, ano. Jsem jako bulvár. Když je kolem nečeho hodně rušno, do davu se přidám i já.
Nebo ne, vlastně je to jinak. Poslední dobou se spíš nikdo neozývá, že mu chybí komentáře. Nedovolí si to. Protože je z teoretického hlediska čtenář nadřazený pisálkovi. Tohle není socik. A všichni si nejsou rovni.
Býti upřímná, komentáře u mě na blogu mě štvou. Teda ne ty, co lidi píšou, ale ty, co tady nejsou. Víte, co tím myslím, ne? :) Dovoluji se vytahovat, že jsem jedna z nejaktivnějších sasusaku fanfictionerek v českém blogovém světě. Ale k čemu mi to je?
Vždycky, když jsem měla chuť si stěžovat na komentáře, kousla jsem se do jazyku. Můžu být ráda za hvězdičky a za to, že si někteří zlatí jedinci )tohle není ironie) najdou čas mi za mou práci nějak ´zaplatit´. Ano, komentáře bych nazvala novodobé platidlo. Hvězdičky jsou halíře. Komentář desetikačka.

Thoughts of little Writer - Já

12. března 2013 v 5:55 | Kata-chan
Inteligentnější název mě fakt nenapadl. Nope.
Tenhle článek mám v úmyslu napsat už hodně dlouhou dobu. Přestože se často snažím, aby z krátkých sloupků na konci povídek do Vašich hlaviček proudily informace o mne, asi se mi to nedaří. protože né každý je čte, že ano.
Založila jsem si sice ask (link na něj najdete pod rubrikami), ale není tak frekventovaný, jak jsem si myslela že bude. Lidé nemají na co se zeptat, nebo je prostě nezajímá nic jiného než moje povídky. Což je trošku sobecký zájem, nemyslíte?
Popisovat sama sebe je ošemetné téma. Možná bych mohla poprosit někoho jiného, aby mě charakterizoval, třeba Tarei, ale i tak by to bylo zaujato vlastním názorem. Neexistují neutrální lidé, aspoň podle mě. Každý si něco myslí, jestli to dá nebo nedá najevo, to už je jiné téma.

Thoughts of little Writer - Nápady

11. ledna 2013 v 17:47 | Kata-chan
Tohle je hodně ožehavé téma. Vím, že bych měla nejdřív napsat článek o fanzatii a kde čerpám inspiraci (přestože já sama nevím :D), ale tohle je momentálně dost aktuální téma, které dělá vrásky na tváři nejednomu pisálistovi. Je čím dál tím těžší být originální. Já sama začínala psát SasuSaku jen na dosud nepoužité nebo neokoukané nápady, protože...proč číst něco, co už bylo stokrát opakováno? Ano, s touto úvahou jsem začínala. Později mi došlo, že nezáleží na nápadu, ale na způsobu, jakým je to psané. Čtivý sloh a dobře zvolená stavba vět vytáhne hodnocení mnohému. Pokud se jedná o mě, své nápady bych charakterizovala jako ´co nejšílenější´. Vy to sice nevíte, protože jsme se o tom nezmínila, ale měla jsem neukojitelnou chuť napsat něco o Gangnam stylu. Jenže já se do dílka už nepustím, dokud nemám promyšlený děj, osnovu a závěr, protože začínat něco, u čeho nemáte potuchy jak dál, i když je to ten nejoriginálnější začátek, je naprosto zbytečné.

Thoughts of little Writer - Významní lidé

9. ledna 2013 v 20:31 | Kata-chan
V tomto díle bych se ráda věnovala pár holčinám, díky kterým jsem se navnadila k psaní a čí jsem četla povídky jako ještě nezkušené kuře. No, dobře, nebude jich zrovna pár...oblíbených autorek jsme měla hrozně moc a obdivovala jsem je jako bohyně (to je rouhání jak prase :D). Vzhledem k tomu, že se mé začátky se SasuSaku datují do doby, kdy byl na internetu a blogu pro tuto komunitu ráj, není divu, že se nepamatuju první povídku, kterou jsem na tento pár kdy četla. Fakt ne. Ale vím, jak jsem dívky, co psaly SasuSakuz obdivovala. Každý týden byly nejméně tři nové díly, vůbec se na povídku nečekalo tak dlouho, jak v ´dnešní době´. Ale já to chápu. Autorky zestárly (žen není slušné na věk se ptáti :D) a nemají tolik času. I přes to jsme z některých z nich byla zklamaná, a přiznám se, i jsem se s nimi pohádala. Protože nemám ráda lidi, co se vymlouvají nebo zklamou lidi. Jsem prostě vždycky ta, co řekne, co si myslí polovina obecenstva, ti mají ale asi...přátelštější povahu než já. Ale o mně až příště.

Thoughts of little Writer - SasuSaku Stereotypy

9. prosince 2012 v 0:00 | Kata-chan
Páni, na tuhle kapitolu jsem se těšila jak babka na slevy v Kauflandu :D Už dlouho nad tím přemýšlím, že v poslední době je originalita velkou zkouškou pro fantazii pisálků. Ale i prodávajících spisovatelů. Moc bych chtěla jednoho dne napsat velkolepý fenomén jako Jo Rowlingová nebo Suzanne Colins (autorka triologie Hunger games). Dokonce i Stephanie Meyer má se svou knížkou úspěch, protože strefila šíp do srdcí spousty mladých dívek, ale naprosto pošpinila a zneuctila výraz ´upír´. Uznávám, že s eto někomu může líbit, ale tou diskokoulí to přehnala, nezlobte se na mě. Ale její kniha je slavná, natočil se podle ní film a ona má zaručenou prodejnost s jakýmkoliv jiným titulem, i kdyby to byl příběh o kapesníku který někdo posmrkal (páni, to je zajímavý nápad možný využít na slohovku, chalenge accepted :D). Prostě tyhle dámy se prokousaly konkurenčními tituly a vysadily svůj titul na vrchol. I já bych to jednoho dne chtěla zažít. Ale keep dreaming, Kata-chan :)

Thoughts of little Writer - Jak je to s FanFiction

7. prosince 2012 v 0:00 | Kata-chan
Jak jsem slíbila, v tomto díle vám milerádá povyprávím, jak se vyvíjela moje ´spisovatelská´ kariéra.
Spíše než spisovatelkou bych se ale nazvala ´fanfictionerkou´ i když je to slovo delší, zní divně a nikdo ho nepoužívá. To proto, že spisovatel je pro mě člověk, který má obrovskou fantazii, vytváří svoje vlastní postavy, svět, jehi psaní je poutavé a zajímavé a od textu nedokážu oči odtrhnout. Proto ne, já bych se nenazvala spisovatelka, ne tak úplně, přestože někdy to používám. A trošku se za to i stydím.
FanFiction je podle mě něco, jako když někdo vymyslel Simpsonovi a pak to začalo několik jiných lidí kreslit, aby vytvořilo animovaný seriál. Ani anime Naruto netvoří sám Kishimoto, nestíhal by to a je to vidět i v některých filerech, takovou sračku by přece stvořitel našeho soukromého božstvá k uctívání nevymyslel. My, co píšeme fanfiction a uveřejňujeme na svých stránkách nejsme spisovatelé, ale pisálci.

Thoughts of little Writer - První ťápoty

5. prosince 2012 v 0:00 | Kata-chan
Ne, není to nová SasuSaku jendorázovka, výjmečně. Nápis na obrázku hlásá přesně to, co jsem tam chtěla napsat. Je to v angličtině vypadá víc cool. Doufám, že to mám pravopisně dobře. Tak začneme. Jsem zvláštní osůbka, říká mi to hodně lidí. Už dlouho jsem měla nápad napsat něco o svém životě, co se mi honí hlavou, protože některé z vás to může zajímat. A nechce se mi kvůli každé blbosti psát článek, který by mohl přebýt nově zveřejněné povídky a vy by jste je pak nezaregistrovali. Taky jsem nějak ztratila chuť svěřovat se lidem, tak všeobecně, a pro to vám na konci dílů jen přidávám nějaké popisky, u kterých je jen na vás, jestli si to přečtete. Kvůli tomu je přece zbytečné zakládat celý článek a spamovat si úvodní stránku blogu, no ne?
Tohle bych nazvala i něčím jako povídkou. Bez většího příběhu, bez zápletky, gradace, nebo vývoje postav (protože sobecky hlavní hrdinkou tu budu já). Bude se to týkat hlavně blogové komunity spisovatelů fanfiction. Chci vám povědět svůj názor na všechno.
 
 

Reklama