She matters

14. února 2017 v 14:02 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
"Šťastného Valentýna, krásko!" kamarádky sedící v kavárně a srkající skořicové latté se otočily za domnělým zdrojem hlasu. Ve dveřích stál vysoký, černovlasý, bledý shinobi a v ruce držel pugét květin. Chvilku bylo ticho, ale návštěvníkův úsměv na tváři neopadal.
"Že ty jsi je vzal z našeho obchodu?" založila si ruce Ino na prsou "Včera jsem tu kytici vázala."
"Nevzal, koupil." Pokrčil rameny Sai "Já vím, že jsi ji tvořila ty, takže byla tak nádherná, že jsem ji musel koupit. Přeci nechceš, aby tvoje umělecké dílo zvadlo bez péče někde ve váze náhodné kolemjdoucí." Blondýnka se zamyslela.
"Máš pravdu." Pohodila vlasy a zářivě se na svého přítele usmála. "Děkuju."
"Není vůbec zač. Zamluvil jsem nám stůl v nedaleké restauraci, půjdeme?" nastavil dívce rámě. Růžovláska zatím dění před sebou jen potichu sledovala.
"Teď hned?" zamrkaly modré oči.

"V příručce jsem četl, že spontánní gesta jsou nejromantičtější." Naklonil nechápavě hlavu na stranu a Ino se nad jeho zmateným výrazem začervenala. Tolik se snaží. Ale ona dneska slíbila své nejlepší kamarádce že…
"Jen běž." Jako by jí Sakura četla myšlenky. Blondýnka si růžovlásku přeměřila pochybovačným a překvapeným pohledem.
"Opravdu? Nebudeš se zlobit?"
"Zlobit se budu, jestli prošvihneš šanci na perfektní valentýnskou romantickou večeři." Zavrtěla hlavou Sakura a povzbudivě se na svou kamarádku usmála. "Nedělej si o mě starosti."

Zima v Konoze trvala déle než obvykle. I v polovině února se po ulicích válely závěje sněhu. Sakura procházela potemnělou vesnicí domů. Sama. Byl den svatého Valentýna, svátek, který její přátelé začali slavit teprve nedávno. Přibývalo párů - Ino a Sai, Naruto a Hinata, Shikamaru s Ino… ona a Sasuke. Byli spolu? S tím si nebyla moc jistá. Slíbil jí sice, že si o tom promluví, až se vrátí, jenže byl na cestách celé měsíce. Nedoufala, že by se vracel jen kvůli nějakému svátku zamilovaných. To je pro něj zbytečná banalita.

Když dorazila před dveře svého skromného apartmánu, z přemýšlení ji vytrhl ptačí skřek. Vyděšeně sevřela pod kabátem kunai, ale uklidnila se ve chvíli, kdy na rohožce před vchodem do domu zaregistrovala sokola. Sasukeho sokola. Díval se na ni, trhaně hýbal hlavu a poskakoval na jedné noze. Sakura si všimla, že kolem drápu má přivázanou malou ruličku. V srdci se jí rozlilo příjemné teplo a s ruměncem v tváři uvolnila mašli svazující kus papíru. Posílal jí vzkazy často, několikastránkové, na tomto však nalezla jen dvě slova a podpis. Zamilovaně si přitiskla dopis na hruď. Nezapomněl na ni.

drabble, 400 slov. SasuSaku fest 2017. Day 1. Prompt: Valentine´s day (jak jinak :D)
Přeju Vám šťastného Valentýna, KOMENTÁŘE a HVĚZDIČKY poteší :)
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Aneta Aneta | 14. února 2017 v 19:47 | Reagovat

Jé, moc krásné :)

2 Ayu Ayu | 15. února 2017 v 2:34 | Reagovat

Veľmi milé :)

3 Khaculinka Khaculinka | 20. února 2017 v 21:29 | Reagovat

Moc krásné :-)

4 Katty Katty | 28. února 2017 v 21:00 | Reagovat

Pěkné čtení 💜

5 Psychopat Kurumi Bloody Psychopat Kurumi Bloody | Web | 8. září 2017 v 3:36 | Reagovat

Úžasný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.