Ugly Christmas Sweaters 2/2

25. prosince 2016 v 21:27 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
Usadili se na polštářích poházených na měkkém koberci. V rohu místnosti stál vánoční stromek, ozdobený bílo-černými inkoustovými figurkami. Vedle stromu se nacházel dřevěný stůl, téměř prohýbající se pod nejrůznějším cukrovím a chlebíčky. A na židli si hověl starý kazeťák, ze kterého se tlumenou hlasitostí linuly koledy.
"Páni Ino, dala sis s tím tolik práce. Vypadá to tu vážně úžasně!" Sakura své nejlepší přítelkyni pokorně vysekla poklonu, překvapeně zírajíc na barevnými řetězy ověšená okna. Ino nevyadala ale až tak polichoceně.
"To všechno Sai. Jakmile jsem mu řekla, že chystám Vánoční večírek, trval na tom, že mi pomůže s přípravami. Nakonec mi dovolil jen ozdobit tamten věnec." Ukázala prstem na chomáč jehličí zastrčený v rohu parapetu.
"Aha. Moc hezký." Přikývla růžovláska a dál se raději neptala. Milosrdná lež, mezi honosnou výzdobou vypadal smutný věneček jako přehlédnutý omyl.

Sakura moc dobře věděla, že Ino potichu trpí fakt, že její přítel je schopnější umělec než ona sama. Z přemýšlení ji vytáhl Sasuke, který se usadil vedle ní. Položila mu ruku na stehno a povzbudivě se na něj usmála.
"Zdravím vás, drazí spoluslavitelé!" Sai to vzal opravdu vážně. Držel v ruce mikrofon, i když ho skupinka lidí mluveným slovem slyšela víc než dobře. Hlasitý zvuk probudil z dřímání Shikamara, který sebou prudce cukl a narazil hlavou do zdi. Temari se vedle něj mohla potrhat smíchy.
"Nedělej šaška lásko, polož ten mikrofon." Sykla na černovlasého podrážděně Ino a on rezignovaně elektroniku pustil.
"Tak dobře. Nevadí. Jsem moc rád, že jste dnes večer dorazili. Čeká nás spoustu zábavy. Rozdáme si dárky, pohostíme se delikátními cukrovinkami…"
"Hinata pekla!" zařval pyšně Naruto se vztyčenou pěstí.
"Ano, catering zajistila princezna Hyuuga, za což jí s Ino moc děkujeme." Sai vykouzlil další ze svých nejpropracovanějších šklebů a pokračoval ve svém monologu. "A v neposlední řadě si zahrajeme skupinové hry!" Sasukemu začala tuhnout krev v žilách. Doufal, že si večer poslušně odsedí a do jedenáct budou se Sakurou doma, ale tohle nečekal.
"Chci pryč." Zašeptal do ucha své přítelkyně, ale ta se lehce zamračila a odsekla mu.
"Dlužíš mi to, za poslední dva roky, když byly večeře párů nemohla jsem přijít." Otevřel pusu, aby jí chytře oponoval, ale otočila se k němu obličejem a nasadila psí očka. "Prosím, Sasuke-kun." S takovým výrazem jí nemohl nic odepřít.

"Nejdříve si rozdáme tematické oblečení, které vám Sai speciálně navrhl!" Ino procházela mezi polštáři a každému do ruky vrazila hranatý, měkký balíček. Jako první se balícím papírem prodrala Temari a dárek rozprostřela před sebou.
"Svetry?" zamrkala překvapeně.
"Vánoční svetry!" doplnil ji nadšeně Sai. "No tak, oblečte si je, měly by být na míru."
"Kde jsi vzal naše míry?" podivil se Naruto.
"Trénink z ANBU se hodí nejen v boji." Odpověděl černovlásek vesele.
"Zítra instaluju zámek na okno v ložnici." Zkonstatoval se zděšeným výrazem Uzumaki.
"Lidi z Listové jsou divní." Zkonstatovala Temari a poslušně se vsoukala do pleteného svršku.
"Souhlasím." Zívnul vedle ní Shikamaru a jeho přítelkyně pohoršeně zavrtěla hlavou.
"Vždyť ty jsi taky odsud." Namítala.
"No právě." Mrkl na ni a pak si nedůvěřivým pohledem prohlížel svůj zelený svetr s rudonosým sobem. "Tak ponižující." Povzdechl si a přetáhl si vlnu přes hlavu. Po chvilce byli všichni kromě Sasukeho ve festovním oděvu.
"Neobleču si to." Protestoval Uchiha potichu. Sakura do něj dloubla loktem.
"Nedělej problémy, prosím." Sykla šeptem, nechtěla přitáhnout pozornost ostatních.
"Vánoční svetry jsou stupidní."
"Přeci nechceme Ino a Saie urazit. Uděláš to pro mě? Sasuke-kun?"
"Fajn." Povzdechl si a Sakura se na něj láskyplně usmála. Dokonce mu i uhladila prameny havraních vlasů, které se rozletěly na jeho hlavě všemi stranami poté, co si statickou látku přetáhl přes hlavu. Věnoval jí vděčný úšklebek. To poslední, co potřeboval, bylo, aby ho nějaký idiot jako třeba Naruto vyfotili za současné kompromitující situace a mohl si být jist, že do rána by snímky jeho ponížení visely po celé Konoze.

Večer nakonec nebyl až tak špatný. Rozdali si dárky. Sai připravil několik deskových a společenských her, jako třeba Jenga nebo Člověče, nezlob se. Temari se teda zlobila, když kvůli Shikamarově lenosti končili v každé hře poslední, ale když přišli na řadu rychlé partičky šachu, ve finálním souboji její snoubenec porazil Sakuru. Za každé vítězství si páry připisovaly body. Ve strategických hrách excelovali Sasuke se Sakurou, těsně následováni Shikamarem s Temari. Sai a Ino se stali šampiony hry Aktivity, hlavně díky Saiovým precizním obrázkům a hereckému talentu Ino. Byla i soutěž lovení karamelových jablek v kádi s rozpouštějícím se sněhem - Naruto byl jediný, kdo překonal ledovou teplotu v ústech, a tak s Hinatou inkasovali bod. Všichni se náramně bavili, dokonce i Sasuke se párkrát potěšeně ušklíbl, zatímco Sakura vděčně svírala jeho pravou ruku. Před jedenáctou hodinou večerní byl čas sebrat se k odchodu.

"Všem děkuji za dnešní účast." Usmála se Ino "Doufám, že z tohoto můžeme udělat tradici a sejdeme se ve stejném, možná i větším počtu i příští rok!"
"To sotva." Sasukeho naštěstí nikdo neslyšel, protože právě v tu chvíli Shikamaru hlasitě zachrápal. Temari zrudla hanbou a kopla svého nastávajícího do holeně. Ten zaúpěl, spadl tak, že se mu obličej zabořil do měkkého koberce a zmateně se rozhlížel kolem sebe, přemýšlejíc, jak na jak dlouho si zdřímnul a o co všechno přišel.
"Děkujeme za pohostinnost, Ino-chan." Uklonila se Hinata a ruku v ruce s Narutem se začala zvedat k odchodu.
"Ještě moment!" zvolal Sai "Mám pro vás překvapení." Na chvíli zmizel v kuchyni a vrátil se s krémovou šálou, na které byly vyšité červené a světle zelené vzory. V druhé ruce držel maličký fotoaparát.
"Co to je?" ptala se Temari.
"Speciální foťák, který vám na místě vytiskne fotku. V páru si stoupnete pod jmelí…" ukázal na strop před dveřmi do předsíně. "A já vám udělám krásný památeční snímek. Není to perfektní památka na Vánoce?" Narutovi se to zdálo jako skvělý nápad.

Popadl svou manželku za ruku, odtáhl ji pod jmelí a oba zamotal do šály, kterou přinesl Sai. Hinata mezitím rudla. Ne, že by si už dávno nezvykla na Narutovu blízkost, ale předvádět se před tak velkou skupinkou lidí ji přivádělo do značných rozpaků. Než se nadála nebo stihla protestovat, blonďák jí vtiskl polibek na rty a Sai stiskl spoušť. Přístroj zahrkal, zakašlal, a vyplivl drobounký čtvereček, na kterém se pomalu zvěčňovaly jejich podobizny. Naruto s úsměvem fotku přijal a uvolnil místo pod jmelím rozespalému Shikamarovi a akční Temari. Ta se chopila příležitosti nechat si pořídit hezkou fotku jako pár, protože její líný snoubenec vytrvale odmítal jakékoli focení. Teď jí ale výjimečně vyšel vstříc a brzy se mohli oblékat, nyní už s hotovou památkou v kapse. Sai předal foťák do rukou Sakuře a bez ostychu věnoval Ino vášnivý polibek. Zbýval už jen jeden pár. Všichni na ně zírali s očekáváním.

Sakura stála jako přikovaná. Sasuke vedle ní na tom s pocity nebyl o moc lépe. Oproti ostatním párům měli jeden veliký problém - nikdy předtím se takto nepolíbili. Teda, pro upřesnění, na ústa a před tolika lidmi. Uchiha tušil, že přiznat to v kruhu přátel znamenalo jasný výsměch - Sakura totiž chtěla, aby byla jejich první pusa perfektní. A do té doby se jí ještě nic nezdálo tak dokonalé, aby ho nechala a on se nestěžoval. Čekala na něj roky, tak jeho pár měsíců nezabije. Že by se mohli ocitnout v takové situaci je do té doby nenapadlo. Podíval se na růžovlásku vedle sebe. Byla v obličeji celá červená, zaražená, a viditelně nervózní. Sai, Naruto, Hinata, Temari, dokonce i Shikamaru na ně zírali s očekáváním. Jediná Ino, jako Sakuřina dlouholetá nejlepší kamarádka, si spojila nitky a naštěstí zakročila.
"Nemusíte se líbat, jestli ti to před námi vadí, Sasuke." No dobře, rozhodla se tu vinu shodit na něj. Nestěžoval se, dokud to Sakuře vymaže z tváře ten zoufalý, vyděšený výraz. "Tak se třeba obejměte, pusu na tvář, nebo tak." Pořád nereagovala. A tak on převzal iniciativu, objal ji jednou rukou kolem pasu a šálu obmotal přes ramena jim oběma. Sakura zaražená, on svým výzorem značně ponížen a Sai pořídil fotku. Když vyjela z přístroje, malíř si ji prohlédl a srdečně se zasmál.
"Tak tuhle si rozhodně dejte do rámečku." Sasuke mu ji podrážděně vytrhl z ruky a pak už byl čas, aby se všichni rozloučili a odebrali do svých příbytků.

"Mrzí tě, že jsme se ještě nepolíbili?" zeptala se ho, když ruku v ruce potichu kráčeli zasněženou půlnoční Konohou domů. Chvilku bylo ticho, protože přemýšlel, jak zformulovat odpověď.
"Máš právo dát si na čas. Ostatně, já si dal taky."
"Takže to… toleruješ?" zněla zklamaně a on si povzdechl. Bude potřeba dát dohromady nějaké emoční vyznání, a to dělal nerad, protože mu nikdy nešly. Ale pro ni to zkusí. Pro ni udělá cokoliv.
"Sakuro, tohle není o mně. Co chci je v této chvíli irrelevantní. Je to o nás. Respektuji, že chceš počkat na správný moment, a nemám s tím problém. Jestli tě to činí šťastnou, nemám problém s ničím. I když vím, že dokážu dost brblat…" Uchechtla se. Ramena se jí zatřásla. Vybuchla smíchy. On překvapeně zamrkal. Snaží se tu o romantické povídačky, a ona se mu směje přímo do obličeje?
"Omlouvám se, Sasuke-kun. Já jen, že jsem tě nikdy neslyšela říct to slovo. Brblat. Zní to z tvých úst hrozně vtipně." Ta ženská ho nikdy nepřestane překvapovat. Řehtat se kvůli takové prkotině. Ale nemohl si pomoct, a taky se mu koutek úst vyloudil nahoru. Má rád její smích.
"Rád jsem tě pobavil." Zabručel naoko naštvaně. Ona se přestala hlasitě bavit a spokojeně ovinula obě svoje paže kolem jeho pravé.
"Vím, co jsi se snažil říct. Děkuji ti za krásné vyznání." Po těch slovech byl ještě spokojenější. Věděla. Rozuměla mu. Tak dlouho na sebe čekali, ale přesto postupovali po svém. Bylo třeba užít si to. Co na tom, že se ještě řádně nepolíbili? Kam spěchat? Mají na sebe celý zbytek života…
"Ty hrozné svetry doma vyhodíme. Mám v krabici pod postelí schováno něco lepšího…"
--------------PREVIOUS

V první řadě...moc se za tuhle jednorázovku omlouvám :D Nevím, co mě to popadlo, ale asi prostě afekt (to slovo se mi poslední dobou hodně líbí :D ) a chtěla jsem napsat Vánoční a dostatečně to nepromyslela. Nbeo, takhle, promyslela, ale výsledek není úplně to za čím jsem mířila no... snad se líbila aspoň vám, že jste si o Vánocích početli :)
Zadruhé, tohle je asi moje první jednorázovka, kde SasuSaku zatím sdílí ten nejnižší level intimity...prostě že si ještě nedali ani polibek. Takže proč ne, žejo :D
A v poslední řadě za třetí, doufám, že jste měli krásné Vánoce a přeju vám ještě poklidný zbytek svátků (+školáci prázdnin) a bujarého silvestra :D KOMENTÁŘE a HVĚZDIČKY jsou vřele vítány ;3 :)
DĚKUJI všem, co na můj blog ještě chodí :)

...BTW, tou poslední větou si nechávám otevřená vrátka na sequel jednorázovku, kterou hrozně moc chci napsat ale nevím kdy, protože ač jsou prázdniny, jako maturant mám školy nadhlavu a do toho ještě přijímačky...brr
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Aneta Aneta | 26. prosince 2016 v 17:57 | Reagovat

Krásné :)

2 Katty Katty | 5. ledna 2017 v 22:16 | Reagovat

Roztomilé jak Sasuke Sak ustupuje :D! Moc pěkné

3 Ayu Ayu | 29. ledna 2017 v 17:36 | Reagovat

Velmi nevinne to bolo, ale aj tak sa mi to pacilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.