StarDance 1.0

11. prosince 2016 v 1:35 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
"Aspoň to zkus." Naléhala blondýnka. "Za zkoušku nic nedáš." Ve vzduchu se vznášela opojná oblaka vůně čerstvě namleté kávy lehce smíchaná s aromatem vanilky z čerstvě napečených zákusků.
"Nic kromě důstojnosti. Ztrapním se v národní televizi." Přítmí kavárny po sedmé hodině večerní ro ně mělo vždycky až magický nádech.
"Co to povídáš? Tohle je neuvěřitelná příležitost!" Seděly u okna, ve výloze, na dvou semišových taburetech uprostřed oddělených dřevěným stolkem.
"No tak, Ino, pamatuješ si na naše - teda, spíš moje - tragické taneční? Lektorka mi říkala, že ještě nikdy neviděla jednoho člověka tolikrát upadnout při waltzu v jediné minutě!" v rušné kavárně jejich zvýšený hlas téměř zanikl.
"To nebyla tvoje chyba, to poleno, co se vydávalo za tvého tanečního partnera tě neumělo chytat." Šálky i podšálky měly lehce namodralou barvu a bílé puntíky.
"Z toho polena vyrostl profesionální tanečník a ty to víš, několik let jste spolu objížděli všemožné soutěže. Nestihla si mi kvůli tomu ani přijít na promoci." Zákusky si zrovna v ten den neobjednaly, mezi větami však jedním okem šilhaly k pultu, kde jich ve vitríně stálo v pozoru několik desítek. Od borůvkových přes karamelové až k rebarborovým buchtám, muffinům či sušenkám.

"Pořád se kvůli tomu zlobíš? Už jsem se ti omluvila tak tisíckrát!" obě dívky už se nebezpečně nakláněly přes stůl a nad svými poloprázdnými šálky horké odpolední kávy. Bylo načase se uklidnit, aby nedošlo k nehodě. Prvně se rezignační povzdech ozval od zelenoočky.
"Nezlobím. Ne kvůli tomu. Jsem rozhořčená, protože mě pořád tlačíš do té hloupé soutěže."
"Vždyť jsi dostala pozvánku!" naléhala blondýnka.
"Dostala, ale opravdu netuším, jak je mohlo napadnout pozvat jako ´známou osobnost´ zrovna doktorku. Někdy tě podezírám, že jsi zatahala za pár nitek, nebo v tomto případě spíš lodních ocelových lan, abys mě na tu soupisku dostrkala." Založila si růžovláska ruce na prsou a kamarádka sedící naproti ní obrátila své modré oči ke stropu.

"Sakuro." Povzdechla si rezignovaně, vyčerpaná táhlou výměnou argumentů "Za žádné nitky ani ocelová lana jsem netahala, vybrali si tě. Možná jsi na to při své posedlostí prací zapomněla, ale podařilo se ti vynalézt nové léčivo, kterému sama sice moc dobře nerozumím, ale už více než půl roku figuruješ na obálce všech magazínů o zdravé výživě a polovině těch módních. Zvou si ti do talkshow a fakt, že ty si svou slávu nepřipouštíš, neznamená, že slavná nejsi. Dostala jsi se do podvědomí lidí a přesně takové osoby naše soutěž hledá. Celebrity tančí s profíky." Při skloňovaném slově tanec se Sakura hořce zašklebila.
"Kéž by to bylo cokoliv jiného."
"Bohužel není." Blondýnka položila své nejlepší kamarádce ruku na rameno, naklonila se k ní blíž a spustila tím nejvemlouvavějším hlasem: "Myslím, že ti tvá práce poslední dobou moc leze na mozek. V ordinaci prakticky bydlíš, za vycházku do společnosti považuješ návštěvu přeplněné čekárny. Bojím se o tebe. Nechci, abys skončila jako jedna z těch vyhořelých workoholiků. Potřebuješ si odpočinout."
"Jsi si jistá, že nejméně dva měsíce vytrvalého tance jsou odpočinek?"
"Jako profesionální tanečnice ti můžu slíbit, že mentálně určitě." Na znamení pravdivosti svého tvrzení si olízla bříško prstu ukazováčku pravé ruky a vítězoslavně ho vztyčila. Příslib pravdomluvnosti, který používaly ve školce. Sakura se lehce zachichotala.
"Ino, už nám dávno není pět. Musím ale uznat, že jsi mě nahlodala."
"Opravdu? To je super, nebudeš litovat!" modrooká štíhlá dívčina nadšeně vyskočila zpoza stolu a vrhla se kamarádce okolo krku. "To bude tak super! Nemůžu se dočkat až ti ukážu svou šatnu! Navíc, tento rok jsou tanečníci totálně k nakousnutí. Víš co? Jako odměnu za odvahu tě nechám si jednoho zamluvit a nemusí to být ani ten kterého ti přiřadí." Uvažovala Ino.
"Velkorysá nabídka. Obzvláště od tebe." Zasmála se Sakura a nechala si do krku sklouznout poslední doušek kávy. "Dobře, beru to."
"Vážně?" zamrkala překvapeně modroočka. V tak rychlou odpověď ani nedoufala. "To je super! Kdybych věděla, že tě přesvědčím, jakmile zmíním tohtoroční přitažlivé tanečníky, udělala bych to dávno!"
"To není kvůli tomu!" Ohradila se růžovláska. "Máš pravdu v tom, že si musím odpočinout od práce. Je léto a já místo nanuků na koupališti vidím použité injekční stříkačky v umyvadle. Místo plavek se pracně cpu do latexových rukavic a, co je nejhorší, každé ráno se probouzím na svém pracovním stole s minimálně třemi přilepenými náplastmi na obličeji. Opravdu nevím, jak se tam v noci dostanou. Podezírám jednu novou sestru, co mívá často noční, že si z toho udělala novou zábavu a tajně se mi vkrádá do kanceláře, aby si ze mě dělala blbečka. Mám pocit, že mi nemocnice už přerůstá přes hlavu."
"To je řeč!" vyhrkla nadšeně Ino. "Konečně jsi přiznala co do tebe liju celou dobu, ale známě svoje lidi, viď, Sakuro? Dokud něco neuznáš sama argument neexistuje. Snad tě ta tvrdohlavost nebude moc brzdit v soutěži."
"Eh, díky za upřímnost." Zelenoočce se cukaly koutky. Zakroutila hlavou, až jí růžové prameny vlasů stažené do ohonu na zádech poskakovaly ze strany na stranu. Do čeho se to jen nechala uvrtat?

"Rád tě zase vidím, Sasuke." Mlčky kývl na pozdrav. Naruta neviděl téměř dva roky, kdy jeho přítel skončil s profesionálním, soutěžním tancem a začal se soustředit na práci lektora.
"Hn." Odvětil na pozdrav. Znali se už léta z taneční školy, kde ještě jako malí oba trénovali. Vždy si šli po krku, od schopností až po počet pohárů a medailí. Časem ale rivalita přerostla v přátelství a mezinárodní soutěže objížděli často ve čtyřech, jako parta. Pak se ale Naruto rozhodl skončit a vyměnit život neustálého tréninku a cestování za domáčtější způsob, a to vyučování tance. Stal se také participantem v národní soutěži, kde se známé osobnosti spojily do dvojice s profesionálními tanečníky a poté po dobu několika slavnostních večerů na televizních obrazovkách předváděly své dovednosti. Právě tam se po ukončení profesionální kariéry uchýlil i Sasuke, na doporučení svého někdejšího rivala. On sám nechtěl opustit svět soutěží tak brzy, ale zranění partnerky ho k tomu přinutilo a jemu se nechtělo, lidově řečeno, vychovávat novou. Tak teď čekal s Narutem a několika dalšími profi tanečníky a tanečnicemi, jejichž jméno neznal, na pokyn vstoupit do zasedací místnosti, kde se měli dozvědět jména svých protějšků, tanečních partnerů na pátou sérii soutěže. Jakmile si pomyslel, že už to trvá moc dlouho a jen ho okrádají o drahocenný čas, dveře se otevřely.
"Vážení, vyskytl se nám problém. Chtěli jsme začít v osmi párech, ale zdá se, že jedna slečna naši pozvánku nepřijala, a tak budeme muset někoho vyškrtnout. Pokud tedy nevíte o náhradnici, která nám bude schopna přislíbit účast do dnešní půlnoci…" organizátor zvedl hlavu s nadějí, že se někdo ozve, ale všichni tanečníci mlčeli.

"Nuže dobrá, pokud je tedy tomu tak…"
"Počkejte, Sakura to bere!" Sasuke překvapeně otočil hlavu za hlasem. Ke skupině se blížila blonďatá dívka s modrýma očima, ve které poznal Narutovu bývalou taneční partnerku Ino Yamanaka. Udýchaně doběhla až ke dveřím a opřela se o kolena. Zahlásila "Slečna Haruno nabídku přijala. Podařilo se mi ji přesvědčit!" usmála se.
"Tak to je skvělé." Oplatil blondýnce úsměv jeden z organizátorů. Po delší rozvaze, během které stále ještě na chodbě vládlo ticho, se otočil k Sasukemu. "Pane Uchiha, máte štěstí. Sakura Haruno je partnerka, kterou jsme vám přidělili. Kdyby se rozhodla soutěže neúčastnit, museli bychom vás nechat jít."
"Škoda, už jsem se těšil že z tohoto zvládnu vycouvat." Opravdu ho v posledních dnech, jak se termín začátku soutěže blížil, nadšení opouštělo. Naruto ho sice motivoval, povzbuzoval, co se dalo, ale přes to by si Sasuke raději dodělával maturitní vysvědčení - o tom, proč tak inteligentní člověk jako on ho nemá, později - než věnoval většinu svého volného času tanečnímu amatérovi. Založil si ruce na prsou a posměšně odfrkl. Když zvedl své černé oči, zabodla do něj vražedný pohled právě Ino, která už se ze sprintu zvládla vydýchat. Pokrčil rameny. Ino Yamanaka ho nikdy neměla zvlášť v oblibě. Raději se odebral do zasedací místnosti, kde jim měl být sdělen zbytek pravidel k sestavování choreografií. Takže Haruno Sakura, jo? Pomyslel si. Věděl, o koho se jedná, doktorka, které bylo poslední dobou všude plno hlavně díky převratnému objevu na poli medicíny. Obyčejně se účastnili herci, zpěváci nebo sportovci co se týkalo zastoupení celebrit. Ale doktorka… to tu ještě nebylo. Aspoň to bude mít dřív za sebou, zauvažoval. Medička se přece nemůže umět rytmicky hýbat, no ne?

Já nic, za to může poslední díl StarDance, co vysílali dneska (jako už včera že, když je jedna ráno :D) v televizi. Já vím, že je dost riskantní za tohoto momentálního stavu blogu, kdy tu vlastně "jsem i nejsem" začínat nějakou novou sérii. Ale tohle je vlastně myšleno jako jednorázovka...něco jako Omoide, prostě sled příběhů které mohou stát i samostatně a nepotřebujete nutně číst další díl, aby byl zážitek kompletní (uznávám, že tohle je spíš takový předvoj no). Strašně bych chtěla, aby někdo udělal anime Naruto jako taneční soutěž. Jako vážně. Já se to pokusím aspon trošku přilížit v dalších dílech (nebo spíš dalším dílu, jeden určitě vím, že napíšu ;D) ale stejně tanec nikdy nevystihnete slovně na 100%.

Jinak číslování vám hned vysvětlím - 1 před tečkou značí číslo páru, tj. Sasuke a Sakura. Číslo za tečkou, u tohoto dílu je to 0, znamená díl. Jelikož toto je předvoj a ještě se netancovalo, jednička bude až díl další. Takže až uvidíte StarDance 1.1, bude to první tanec SasuSaku ;3 nebo, jako, soutěžní večer z pohledu SasuSaku...naaah, přiznám se že ještě nevím stopro. Chěla bych pokrýt co nejvíc párů a nebudu jeden večer přepisovat z šestnácti pohledů žejo. Ještě to musím domyslet. Ale v tom je adrenalin otevřených sérií, no ne? :D Ne? Fakt ne...? :D

HVĚZDIČKY a KOMENTÁŘE plíz, já vím, že to čtete, já vás vidím ;D Děkuju :3

BTW další bude určo Omoide. To není tolik komplikovaný. Tuhle sérii ještě musím si nechat trošku projít hlavou, tohle je spíš takový nástřel a dejte mi vědět, jestli má cenu pokračovat :) (Jdu spát..Dobrou! :D)
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Aneta Aneta | 11. prosince 2016 v 18:46 | Reagovat

Super, moc se těším na další díl!! :)

2 Pája Pája | 31. prosince 2016 v 22:45 | Reagovat

😍 Určitě se moc těším na pokračování. Jsem moc ráda, že jsi tuhle povídku začala psát právě teď. Zrovna nedávno mi skončily taneční. Hrozněmě to tam bavilo, tak si tohle moc ráda přečtu 😉😍

3 Katty Katty | 5. ledna 2017 v 21:55 | Reagovat

Tak tohle by mohla být velká sranda :DD moc se těším na pokráčko !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.