#narutonovels

8. prosince 2016 v 6:02 | Kata-chan |  #tag
Konoha Hiden/Shiden, Sakura Hiden, Sasuke Shinden... říká vám to něco?
Pokud ano, nemusím vysvětlovat, pokud ne, tak stručně: Jedná se o psané knihy navazující a proplétající Naruto svět ať už před válkou nebo po. Ideální způsob jak z Naruta vytřískat ještě víc slávy prohloubit příběhy jednotlivých postav. Jako fanoušci SasuSaku jste asi slyšeli hlavně o knihách jich dvou, nejsou ale jediní, kteří mají svou novelu.
Všechno to začalo už v roce 2010, ale největší boom knížek (na kterých Kishimoto jen spolupracoval) se odehrál po konci mangy v roce 2015. Své vlastní publikaci dostali i Kakashi, Gaara, Shikamaru nebo Itachi. Chcete si je přečíst?

Díky kouzelnému internetu a výuky angličtiny ve školách není nic jednoduššího. Originály jsou samozřejmně vydané v japonštině ale překládají se i do angličtiny a vydávají jako paperbacky. O prázdninách jsem byla v UK a náhodou jsem zavadila právě o noveli Sakura Hiden. Nejdřív mě polil studený pot a v afektu jsem za ni málem běžela vyplácnout cca deset liber, ale pak jsem si uvědomila, že bych si ji stejně jednou přečetla a nechala ji pak v knihovničce zapadnout prachem. A to mi bylo líto. Tak jsem ji tam nechala a vsadila na to, že na netu je přece všechno a někdy si ji prostě přečtu online.

Teď mám nad hlavu maturitní četby, ale až bude hotovo, vím, kde ji hledat. A protože jsem generous, tak ten odkaz sdílím i tu (aby jste to nemuseli pracně hledat sami, žejo ;D). Stránka, kde najdete všechny novely ať už do angličtiny přeložené nebo s překladem stále in progress, je

TADY

Asi vás nejvíc budou zajímat příběhy Sasukeho a Sakury. Tak vám to ještě trošku ulehčím Sakura Hiden ZDE a Sasuke Shinden ZDE (Sasukeho příběh má přeložené zatím jen dvě části a prolog - oficiální anglický překlad je naplánován prý až někdy v roce 2017) - jakmile najdu rozsáhlejší překlad, aktualizuju odkaz.

Knižky sem nechci vkládat, abych neznehodnotila práci překladatelů z japonštiny. Uvožovala jsem ale i, že se pustím do překladu do češtiny (trénink a zkouška mých nově nabytých anglických schopnistí :D) ale teď během přijímaček na to nemám čas. Monžná jindy, ale slibovat to nechci ;) Zatím si ten prožitek dejte v ajině, aspoň procvičíte slovíčka ;3

Přeji pěkné čtení! Sakuřin překlad je situován trošku neohrabaněji (vlevo máte vždycky japonský originál), ale to je asi pro fajšnmekry co umí japonsky, aby kdyžtak pomohli opravit a doplnili lepší překlad.

P.S. BONUS: Epizoda Naruto anime co vyšla minulý týden je "filler/prý digitalizace Sasuke Shinden", a další díl vyjde tento čtvrtek. Sledujte konoha.cz pro překlady nových dílů :)
Otázky: Pustíte se do čtení knížek o Narutu? :) Jaký další Hiden vás kromě našeho oblíbeného páru zajímá? :) (četla jsem, že v Shikamaru Hiden se najdou nějaké ShikaTema či SaiIno momentky ;3 ...nebo to bylo v Konoha Hiden...? Hmm... dejte mi vědět! :) )
Sasuke Shinden: Book of Sunrise, illustration
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anetka Anetka | 8. prosince 2016 v 19:45 | Reagovat

Ani mi nemluv, taky mám maturity plnou hlavu. :D Já si určitě Sakura Hiden i Sasuke Shinden přečtu..ale až budu mít čas...takže tak na konci května :D
P.S. jsem hrozně ráda, že jsi se vrátila na blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.