Prosinec 2014

Spring Bride

29. prosince 2014 v 23:31 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
Svatbu si jako malé děvče ve své fantazii vykreslovala do nejmenších detailů. Na zelené louce pletla věnec jarního kvítí a snila o tom, jak si jednoho dne přesně takový posadí do vlasů na svůj svatební den.
"Chci se vdávat na jaře." Pověděla kamarádce Ino, která seděla vedle ní.
"Já v létě." Odpověděla blondýnka a dívky se na sebe usmály.
"Přála bych si mít svatbu v den, kdy se k zemi budou snášet jedny z posledních růžových okvětních lístků třešně." Položila věnec do klína a zasněně se zadívala do dálky "Přímo tady na té louce." Rozmáchla drobnými ručkami, až se stébla trávy závanem rozletěla. Omluvně je pohladila a zasmála se. "Chci mít na sobě dlouhé, bílé šaty - ne kimono, jaké měla matka - a závoj tákhle" roztáhla paže, co nejvíc to šlo "dlouhý! A ty budeš moje družička!"
"Páni, ty máš požadavků." Zakroutila Ino hlavou.
"To si piš! Mám to všechno naplánované! Chci, aby nás oddal sám Hokage a aby obě rodiny seděly pospolu, moje i ženichova. Abychom měli tu největší svatební hostinu a udělali si spoustu společných fotek…"

Diamond in the dust

27. prosince 2014 v 23:03 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
"Budeme se brát!" rozletěly se závěsy a do malé restaurace vpadl muž s krátkými, blond vlasy. Vesele se usmíval a modrýma očima skenoval prostor, aby našel stůl, za kterým sedí jeho přátelé. Svým zvoláním si získal pozornost celé místnosti, ale přesto kamarády nemohl vypátrat.
"Tady jsme, Naruto." Zvedla po déle trvajícím trapném tichu jedna růžovláska neochotně ruku. Narušitel restauračního klidu se ještě jednou přihlouple ušklíbl, než rázným krokem vyrazil k poměrně hojně obsazenému stolu. Za sebou táhl drobnější dívku s dlouhými, tmavými vlasy, která si nervózně skrývala ústa za pěstí, cítíc se trapně za oba dva. Mrkala velikýma očima světle levandulové barvy a uvolnila se, až když se vmáčkla mezi přátele a vedle svého milého za stůl.

"Opravdu nevím, proč to musíš všude vyřvávat. Nám už Hinata prstýnek ukazovala. Navíc, minulý týden jsi to dokonce napsal na zeď s hlavami Hokage. Ještě teď se to četa uklízečů snaží smýt." Zkritizovalo ho děvče se zelenýma očima, které mu předtím pomohlo najít správný stolek.

Rainbow Rowell

25. prosince 2014 v 21:28 | Kata-chan
Před dvěma týdny jsem si začala předpřipravovat novoroční předsevzetí - která stejně dodržuji cca pouze do března, ale co už - a vzpoměla jsem si, že jsem fak STRAAŠNĚ dlouho nic pořádného nečetla. Tak dlouho jsem měla zabodnutý nos do obrazovky telefonu a projížděla fanfiction, že jsem kromě nové Bridget Jonesové žádnou knížku měsíce neotevřela, přestože v knihkupectví trávím víc času než v obchodech s oblečením. Mé nové předsevzetí po dvou úžasných literárních zážitcích: Každý měsíc přečíst minimálně jednu knihu. A jakéže to knižní pamlsky, ptáte se? Dovolte mi představit balzámy na dívčí duši od spisovatelky Rainbow Rowell: