Únor 2014

Co Kata dělá?

23. února 2014 v 22:24 | Kata-chan
...fláká se, jak jinak :D
Dobře, ne tak úplně. Učím se, cvičím a píšu. Před spaním si čtu. Každodenní nudná rutina. Vždycky napíšu řádek a okamžite ho smažu. Nevím, co to se mnou je, ale prostě Vám sem už nechci dávat ÚPLNĚ všechno, co ze mě vyleze. Jste zvědaví, co za kecy přináším tentokrát? :D

Dopisy pro Sakuru 1/3

14. února 2014 v 22:46 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
Ke svátku svatého Valentýna mám neurčitý vztah. Proti čtrnáctému únoru nic proti, ale srdéčko vždy trochu zabolí, když vidím šťastné páry vodící se za ruku po školních chodbách. Veselí, zamilovaní, žijící v růžové bublině, která nepraskne ani kvůli trnům řezaných růží. Je to těžké. Snažím se ale brát tento převzatý americký svátek s nadsázkou, a považovat ho za den jako každý jiný. Učitelé mají stejné, zamračené tváře a počasí je, jako vždy v tuto roční dobu, sychravé. Znovu opakuji, Valentýn není nic zvláštního. Každý rok je stejný.

Doslova každý. U skřínky mě totiž čeká přilepená květina a podivný dopis. Takhle je to už čtvrtým rokem, co chodím na střední. S ruměncem ve tváři a pronásledována pohledy kolemjdoucích jsem oba dárky odlepila z plechové skříňky a schovala si je pod mikinu.

Unicorn 2/2

9. února 2014 v 18:41 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
Ztratila rovnováhu a nemotorně se opřela o bar. Dělila nás od sebe masa lidí, ale já věděl, že si mě všimla. Jedna barmanka se kolem mne motá už od příchodu na diskotéku a doposud jí asi nedošlo, že nemám zájem. A pokud se ke mně bude tisknout tak blízko, ani mít nebudu. Úplně mě oddělila od přátel a hlavně od Sakury. Dívky, která si v životě nedala víc, než jedno pivo se tu teď potácí jako po okraj nalitý ožrala. Viděl jsem ji vypít sklenku průzračné tekutiny, a na um mi přichází nejhorší. Že by Sakura, která po celý svůj život připíjela jen šampaňským nebo brusinkovým Friskem propadla kouzlu křišťálově čisté a šestkrát destilované vodky? Neuvěřitelné.

The Locomotion Manipulation

7. února 2014 v 21:16 | Kata-chan |  Lifestyle
Nevím proč to sem dávám. Ale počkat, vím! :3 Tohle mi celý den zvedalo náladu až nad Mount Everest. Nakoplo mě to ke psaní, pro to pozítří (zítra musím na zápas) budu psát :) Zkusím si na chvilku představit, že Sasukemu a Sakuře je dobře ;)
Na tomhle blogu jsem si zakládala na tom, neužívat cizí obrázky až moc - tj. dělat z nich hlavní pointu článku, ale neudržela jsem se. Pardon. Já prostě ujíždím na Big Bang Theory.
Pokud ten seriál nemáte rádi, nebo neradi spoilery (i když epizoda je už odvisílaná), tak článek neotvírejte. Já z těch gifů totiž roztála v malou kaluž moře emocí. Epizoda 07x15

Ship is going down

7. února 2014 v 11:19 | Kata-chan
Tento týden jsem skoro nic nenapsala. Desetkrát za den jsem otevřela Word a prostě NIC. Ptáte se proč?

Hvězdy nám nepřály Recenze

1. února 2014 v 18:24 | Kata-chan |  Čtenářský deník
The Fault in Our Stars je knížka, na kterou jsem přišla relativně nedávno. Dostala jsem se k ní přes Divergenci - ve filmovém zpracování totiž hlavní postavu obou knih hraje herečka Shailene Woodley. Toto dílo však napsal John Green a nejedná se o dystopický román, které poslední dobou frčí. Na dvě stě sedmi stránkách českého překladu najdete příběh přecpaný romantikou o páru, který našel lásku na beznadějném místě. Hazel Grace Lancaster, hlavní hrdinka z jejíž pohledu je kniha psána, trpí rakovinou. A jednoho dne potká v podpůrné skupině, do které chodí z donucení, chlapce jménem Augustus Waters, který už jeden boj s rakovinou vyhrál a vyvázl "jen" s amputovanou nohou.
Tihle dva se do sebe okamžitě zakoukají a vyměňují si velice zajímavé slovní hříčky. Na to, že dívce je šestnáct a chlapci sedmnáct se oba vyjadřují velice dospěle, k čemuž byli vlastně donuceni svou nemocí. Rychle dospět, protrpět léčbu.