Březen 2011

Omluva a objasnění

31. března 2011 v 19:40 | Kata-chan

Ahoj!
Ozývám se hlavně kvůli zítřejší povídce,která MÁ být uveřejněna,ale nebude...proč? Nemám čas psát,a jelikož ji mám rozvrženou na tři části,jen tak ji rozhodně nedopíšu. A navíc,tedˇnemám múzu ani čas něco zveřejňovat...holt škola no. Takže ještě jednou promiňte...:-)

Jedna svíčička...

30. března 2011 v 14:47 | Kata-chan |  Watashi Blog

Ano,je to tak...blue-lover slaví své první narozeniny. Přesně před rokem,v tuto dobu jsem zveřejňovala svůj první článek...byl to rozcestník (ehe...první smysluplný článek spatřil světlo internetu až o dobrých pár minut později). Za ten celý rok jsem nezměnila desing-jen záhlaví prošlo malinkatou úpravou (proč sakra PF nepodtrhne pravopisné chyby? :D). A to,že jsem rok vydržela u stejného je doopravdy rekord-zvláště u mě,která je schopna prostřídat tři desingy za den. Prostě už jsem nedokázala vytvořit nějaký jiný,nový, který by se mi líbil stejně jako tento. Taky jsem tu začínala nikoli jako Kata-chan,ale ještě s příjmením Kata Nakyama....pak už se mi prostě nechtělo psát tak dlouhé jméno...a navic s příponou "-chan" přezdívka vypadá elegantněji (n_n). Jinak,jsem ráda,že jsem u tohoto blogu vydržela. Byla jsem aktivní skoro všech 12 měsíců...no,přesněji 11 (to víte,babičkovní červenec). To,že mě tahle adesa nenudí,je možná způsobeno tím,že když jsem si vymýšlela název,práskla jsem to první,co mi přišlo "na jazyk". A to je možnádobře,protože nesnáším ty,kteří si blog imrvére stěhují jen kvůli adresám...:-). A jinak,děkuji,že jste tento článek dočetli až do konce. Snad mi chuť do blogování vydržíještě dlouho...
Vaše Kata-chan a její roční blog blue-lover

Chcípni!

27. března 2011 v 17:38 | Kata-chan |  Watashi Téma Týdne


Trest smrti
(názor 1.)...ten největší a nejodpornější trest. Je to prostě vražda. Ať už dotyčný udělal cokoli,toto je prostě nelidské a nepřírozené...
Můj úsudek: Toto tvrzení je sice moc hezké a neuvěřitelně loajální,přesto se mi ale moc nezdá jako to správné. Většinou si za tím stojí naivní lidé,pro které život vysypal jejich cestu růžovými okvětními plátky růže. nebo zarputilí příznivci hnutí HIPPIES. Ale vemte si,že by třeba někdo nedejBože zavraždil někoho z vaší rodiny. Dovolávali byste se pak spravedlnosti? Spokojili byste se s tím,že si

Školní

25. března 2011 v 21:30 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky

Zadání pěti slov s přívlastkem jaký/jaká/jaké:
jméno = křestní jméno
střední = střední rod
telefon = mobilní telefon
strom = jehličnatý strom
těžký = těžká váha

Krátký příběh ze zadaných slov:
"Bylo jednou jedno křestní jméno rodu středního, a to si koupilo zbrusu nový mobilní telefon. Přišla mu SMS,že se bube konat soutěž v boxu těžké váhy a hlavní výhrou, cenou pro vítěze jest jehličnatý strom A tak se křestní jméno rozhodlo zápasení zúčastnit..."

Vcelku

24. března 2011 v 16:00 | Kata-chan |  Watashi Zážitky

Vcelku...kdo? No já! :D
Omlouvám se,že jsem nenapsala dřív,ale po lyžáku (který byl mimochodem super-mega-úžasný) mě nějak přešla chuť na počítač,internet a blog všeobecně. Ne nápady,jen prostě to odhodlání sednout a ťukat do klávesnice. Nic se tu také zatím neoběvuje,protože mám momentálně spoustu práce s tou slíbenou Aprílovkou (snad to stihnu) a pár delšíma inteligentníma článkama :-) Proto mějte se mnou trpělivost...děkuji :-)
P.S.-Možná sem dneska šoupnu nějaké fotky jako memoriál na zimu...:-)

Vytoužený týden

11. března 2011 v 17:59 | Kata-chan |  Watashi Blog

A...je to tady :D. Vaše Kata-chan odjíždí na týden pryč. Kam? No přece na lyžák! :3
A vy víte co to znamená...týdení nepřítomnost. Přesněji,vracím se v sobotu 19-týho a odjíždím zejtra v 9:40 :-). Jedeme do Petříkova...doufám,že tam bude sníh. Ale jen tak přiměřeně,abychom nemuseli na běžky. Takže shrnuto a podtrženo:
Mějte se tu ten týden hezky,nezlobte a doufejte,že si nepohmoždím ruku abych vám mohla v brzké době něco zase napsat :-)
ZDAR! :D

Negativ

9. března 2011 v 20:14 | Kata-chan |  Watashi Žvásty

Zajímavý nadpis co? No,moc neočekávejte. Jen pár pitomejch keců od jedné momentálně negativně naladěné neschopné puberťačky.
Jelikož už nepatřím do AK,můžu si psát články dlouhé jak chci,proto toto bude jen takové malé oznámení. Tak tedy začneme.


Deník zasloužilé matky Recenze

7. března 2011 v 18:09 | Kata-chan


Kratší dílová povídka,jako souhrn těch 17-ti let,které nechala Rowlingová volné. Příběh se bude točit hlavně okolo Harryho a Ginny,jejich společné soužití po válce. Forma psaní bude jak děj,tak zápisky z deníku Ginny,kam si podrobně zapisuje vše od svatby,až po jejich posledního potomka. Hádky,problémy ale i radosti a láska.Do příběhu se zaplete i Ron a Hermiona, a také zbytek Weasleyových a živý členové Fénixova řádu.

Charaktery postav,místa a minulá knižní zápletka jsou majetkem J.K.Rowlingové a nevydávám je za své. Moje je pouze zápletka tohoto příběhu

My Eye

4. března 2011 v 17:00 | Kata-chan

Tak,tohle je moje očko :D Nalíčené,což moc často nebývá...je mi sice třináct,ale moc se nemaluju,protože mi to přijde zbytečné. A navíc mám celkem dlouhé řasy i bez řasenky...takže i tu vynechávám :D (možná ji nemám ráda kvůli tomu,že jsem se s ní jednou píchla do oka a ronila černé slzy celej den...:D). Je trošinku upravená...ale jen trošinku :D
Jo,a to pírko...modré♥...je z kamarádčiny čelenky (In Darkness)Chaos

3. března 2011 v 17:00 | Kata-chan

Tak by se dal tenhle návrh nazvat. Je to doslova chos všech barev,stylů a věcí,teoreticky to k sobě vůbec nepasuje. Kdybych už to ale měla někam zařadit,bylo by to "Scene".
Kreslila jsem to jedné spolužačce do památníčku. K tomu jsem přidala takové malé "motto":
Každý se narodí jako originál
a je jen na tobě,jestli jím zůstaneš.


Trojúhelník

3. března 2011 v 7:00 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
Láska je slast,
co víc by jsi chtěl?
Do srdce dokáže se ti vkrást
aniž bys o tom jakkoli věděl.
Znovu. Znovu ji viděl. Stále tam chodí. Na to stejné místo. A pláče. Bolí ho to. Nechce ji vidět trpět. Už nikdy víc. Rozhodl se.
Láska je vzácná věc,
a těžko se hledá.
Kdo však ji najde,
už nikdy víc ji nedá.

Blue Heart

2. března 2011 v 17:00 | Kata-chan

Nojo,modré srdíčko...
neb můj oblíbený přívěšek. Někteří z vás možná poznají: Swarovski. Ano,ty krásné napodobeniny všemožných drahých kamenů. Tenhle přívěšek jsem dostala od bráchy k Vánocům. Strašně moc se mi líbí,protože já ráda modrou barvu a třpytivé věci (jsem jak straka co? :D). No,odvážně bych to nazvala Kusovkami...nebo raději obrázky :-)
Jak se vám líbí? (jo mimohodem,en dekolt jsem já :D)


Stejné pocity

2. března 2011 v 7:00 | Kata-chan |  Píšu Jednorázovky
Láska je mocná čarodějka

Dřív tomu nevěřil. Ani neměl proč. Dívky mu připadaly hloupé a nesnesitelné. Lezlo mu na nervy to jejich drbání a šťebetání. To byl ale ještě malé nezkušené děcko. Později začal objevovat,že dívky nejsou až tak zlé. Hezky se s nimi povídalo. Bylo to jiné,než když se bavíte se "svým druhem". Zvláště s jednou se rád bavil. S jednou, do které by vůbec neřekl,že někdy k ní bude cítit tohle. Bylo to zvláštní,to ano. Jak by ji popsal ve svých dvanácti letech? Jednou větou: Má hnědé oči a stejně hnědé vlasy. Teď to bylo jiné. Byl schopný rozplývat se nad jejími nádhernými kukadly celou věčnost. Dva kaštánky, vyleštěné tak,že se při každém pohledu na ně třpytily. Její hebká pokožka,tak jemná na dotek,byla bránou do ráje. Věděl to. Letmé dotyky,zavadění navzájem o dlaň toho druhého, přátelská objetí...to všechno se mu utkvělo v mysli.

Baba na zabití

1. března 2011 v 17:00 | Kata-chan |  Píšu Recenze
Mladý novomanželský pár, Nancy Kendricksová a Alex Rose schánějí nové bydlení. Nakonec ho objeví,dům svých snů. Je ve výborné lokalitě a za přijatelnou cenu. Naneštěstí má ale ještě jednu podnájemnici,paní Conneliovou. Ta zezačátku vypadá jako neškodná stařenka a tak se Alex a Nancy domnívají,že jim překážet nebude a časem jim možná dokonce uvolní i vrchní patro. Hluboce se ale zmýlili. Paní Conneliová je možná stará,ale rozhodně ne jednou nohou v hrobě. Na svůj věk je až velice čilá a daří se jí páru celkem pěkně znepříjemňovat život. Večer ruší hlasitě puštěnou televizí,otravuje kvůli každé maličkosti,až kvůli jejím kouskům a požadavkům Nancy vyhodí z práce a Alex není schopen dopsat svou knihu,na které závidí jeho spisovatelská kariéra. Když ji ovšem stihne tak-tak dopsat, opět zakročí pani Conneliová a jeho veledílo je v tahu. Oba manželé jsou bez práce a s hypotékou na krku. Samozřejmě zoufalí a stařenka jim nepřestává strpčovat život. A tak přijdou na bláznivý nápad...co se jí zbavit? Odvést ji už konečně do toho hrobu?

Dark Side 5

1. března 2011 v 7:00 | Kata-chan |  Dark Side
www.blue-lover.blog.cz
Oba sourozenci se otočili za hlasem. O futra dveří se opírala hnědoočka a mračila se.
"Ke mě nepůjde!" prohlásila rozhodně